Den 26 april blir det en stjärnspäckad kulturafton för deltagarna i konferensen Samhälle & Existens. Hemma hos Kakan är titeln på kvällen i Slagthuset där Kakan Hermansson samtalar med artister och kulturpersonligheter.

Från kl 18.00 kan du möta programledaren, komikern och konstnären Kakan Hermansson, sångerskan och skådespelerskan Nadin Al Khalidi & musikern Gabriel Hermansson, sångerskan Irma Schultz Keller med musikern Hans Kennemark, skådespelerskorna Ewa Fröling och Stina Ekblad, fotografen Elisabeth Ohlson Wallin och Bengt Kristensson Uggla, professor i filosofi, kultur och företagsledning.

Läs mer om konferensen Samhälle & Existens.
Anmäl dig till konferensen! Kulturafton är endast för deltagare i konferensen.

ewa_froling
Ewa Fröling.

Nadin_Gabriel
Nadin Al Khalidi & Gabriel Hermansson.

Ekblad_Stina
Stina Ekblad.

irma_schultz_keller
Irma Schultz Keller.

Elisabeth_Ohlson_Wallin_foto_Robert_Paraniak
Elisabeth Ohlson Wallin. Foto Robert Paraniak.